Přes den jezdil Karel Tokár (19) po Karviné s traktorovou sekačkou na trávu, po práci dřel na venkovních posilovnách. Všiml si ho kouč místních siláků a teď je Karel novopečeným mistrem Česka v disciplíně freestyle street workout, tedy v pouličním posilování.

Na sekačce technických služeb se Karel Tokár prohání dodnes, v silácké disciplíně se hodně posunul. „Začal jsem posilovat ve čtrnácti letech. Bavilo mě zveřejňovat vlastní videa na sociální sítě. Všiml si mě můj současný trenér Lukáš Strouhal a pozval mě na trénink,“ vyprávěl.

Talentovaného kluka doslova vytaženého z ulice profi trénink od vzpěrače vycepoval natolik, že brzy začal sbírat medaile na siláckých soutěžích. Letos cinkla ta zatím nejcennější.

Na mistrovství ČR ve freestyle street workoutu, které se konalo v rodné Karviné, vybojoval zlatou medaili a stal se tak Mistrem České republiky ve Freestyle Street Workout 2022.

Gratulujeme a přejeme spoustu energie, síly a vytrvalosti na cestě za dalšími úspěchy!

Ilustrační fotografie pořízena z facebooku města Karviné – Karviná – oficiální stránka města

Text pořízen z oficiálních webových stránek Blesk.cz – Karel Tokár z Karviné je mistrem Česka ve freestyle street workout | Blesk.cz

 

Karel Tokár - mistr