05.04.2018

Odevzdáním starého elektra můžete přispět opuštěným psůmKarviná bojuje o výhru v soutěži Hejbni s elektrem pro lepší život.

Prvního dubna odstartovala akciová společnost ELEKTROWIN soutěž pro statutární města ve zpětném odběru elektrozařízení. Karviná se jmenovanou společností dlouhodobě spolupracuje na povzbuzení pozitivního přístupu občanů k životnímu prostředí. Proto věříme, že obyvatelé našeho města najdou cestu k červeným kontejnerům pro sběr drobných elektrospotřebičů, ale také do sběrného dvora v areálu Technických služeb Karviná. V Bohumínské ulici čp. 1878 v Karviné-Novém Městě rádi převezmou k recyklaci i ty větší vysloužilé domácí pomocníky.

Sběrný dvůr má otevřeno od 1. dubna do 31. října v pracovní dny od 8 do 18 hodin a v sobotu od 6 do 14,30 hodin. Od 1. listopadu do 31. března v pracovní dny od 8 do 16 hodin a v sobotu od 6 do 14,30 hodin. V neděli je sběrný dvůr uzavřen.

Karviná soutěží do 31. března 2019 v kategorii statutárních měst do 90 tis. obyvatel a v kategorii Skokan roku. Důležitou podmínkou pro započítání vašeho příspěvku je jeho odevzdání v nedemontovaném stavu. Což je při jeho ponechání u kontejnerového stání prakticky nesplnitelné. Rovněž se do soutěže nepočítá zpětný odběr starého elektrospotřebiče při koupi nového.

Pokud se odhodláte, a chvilku obětujete své pohodlí, pak vězte, že případnou výhru (60.000 Kč za 1. místo) město poukáže na účet městského psího útulku (č. ú.: 129500137/0300). Vaše vstřícné gesto tak může pomoci hned dvakrát.


                    Zdroj článku i fotky:https://www.karvina.cz/deje-se/hejbni-s-elektrem?lang=1&ref=m&source=email


.