14.01.2019

Soutěž Hejbni s elektrem pro lepší život je v druhé polovině


 


Až do konce března můžete starým elektrem pomoci hned dvakrát.
11. 01. 2019 – Jak jsme vás již informovali, Karviná se v dubnu loňského roku zapojila do soutěže statutárních měst ve sběru starého elektra. Společnost ELEKTROWIN, organizátor soutěže Hejbni s elektrem pro lepší život, odmění ta města, která prostřednictvím sběrného dvora odevzdají do konce března 2019 nejvíc vysloužilých elektrospotřebičů. Kritériem hodnocení je hmotnost zpětně odevzdaného elektrozařízení přepočtená na jednoho obyvatele města.

První ročník soutěže vstoupil do své druhé poloviny, zapojeno je do něj celkem 25 měst. „Jsme rádi, že také chcete ‚hejbnout s elektrem‘, děkujeme za váš odpovědný přístup k životnímu prostředí,“ vzkazuje účastníkům Roman Tvrzník, předseda představenstva ELEKTROWIN a.s. Jeho kolega Tomáš Kirbs dodává: „Až dosud odevzdali obyvatelé statutárních měst do našeho systému celkem 2 701 tun elektrozařízení, což je přibližně o 100 tun více, než bylo odevzdáno za stejné časové období v roce 2017.“

První tři města získají odměny ve výši 60, 40 a 25 tisíc korun, výše odměny u kategorie „Skokan roku“ činí 50 tisíc korun. Karviná případnou výhru věnuje svému psímu útulku.


Zdroj: https://www.karvina.cz/deje-se/hejbni-s-elektrem-pokracuje?lang=1&ref=m&source=email
.