05.12.2018

Napsali o nás...


 

Nejen pejskaři oceňují nové odpadové nádoby!


Na konci měsíce října byla technickými službami dokončena postupná instalace

nových schránek s biologicky rozložitelnými sáčky na psí exkrementy. Na vybraných plochách v různých částech města vyrostlo 27 schránek, které doplnily desítku původních na papírové sáčky. Stanoviště s odpadkovými koši jsou opatřena nálepkami s poděkováním

pejskařům za úklid po jejich čtyřnohých společnících, včetně upozornění, že sáčky nejsou určeny na potraviny. Doplňování všech typů sáčků probíhá pravidelně vždy v pondělky, středy a pátky zaměstnanci Veřejné služby Magistrátu města Karviné. V rámci obnovy městského mobiliáře osadily Technické služby Karviná ve stejném období osm desítek historizujících odpadkových košů v parku Boženy Němcové, na Masarykově náměstí a v přilehlých ulicích historického jádra města.

 

 

Zdroj: https://www.karvina.cz/deje-se/karvinsky-zpravodaj-prosinec 2018?lang=1&ref=m&source=email

 

V psím útulku se dobře starají!

Potvrzuje to úspěch v kampani „Pomozme naplnit misky v útulcích“. Karvinský útulek patří mezi vítěze už potřetí. O ocenění rozhoduje komise složená z členů Nadace na ochranu zvířat a zástupců výrobce krmiv. Útulek díky výhře získal zásobu psího krmiva.

 

Zdroj: https://www.karvina.cz/deje-se/karvinsky-zpravodaj-prosinec 2018?lang=1&ref=m&source=email

 

Zookoutek je připraven na zimu

Krmelec plný sena a seník, kde se mohou schovat před sněžením je nachystaný v zookoutku pro zvířátka v parku Boženy Němcové. Ani v zimním období nepohrdnou čerstvým jablkem nebo mrkví, když půjdete zrovna na procházku.


 Zdroj: https://www.facebook.com/karvina.oficialni.stranka.mesta

 

Karvinská radnice se rozzářila

Dnes máme první adventní neděli a v Karviné se všude po městě naplno rozzářila vánoční výzdoba. Dnes i ta, která ještě nesvítila. Rozzářenou tak máme ode dneška také fryštátskou radnici. Užívejte atmosféry adventu, stavte se na vánoční trhy a opatrujte se!Zdroj: https://www.facebook.com/search/top/?q=karvin%C3%A1%20%C5%BEije&epa=SEARCH_BOX

.